Pizza & Pasta

Slovenské vína

 

Slovenské biele vína   Slovak white wines

0,75 l Veltlínske zelené, akostné/quality wine
Karpatská Perla, suché/dry
Víno svetlej žlto-zelenej farby, plnej vône a sviežej medovo-ovocnej chuti s primeraným obsahom kyselín. Zaujme vôňou lúčnych kvetov a chuťou horkej mandle. Podávame k čerstvým šalátom s kuracím mäsom, prírodnej úprave sladkovodných rýb, polotvrdým a tvrdým ovčím a kozím syrom.
€ 9,50
0,75 l Rizling vlašský, akostné/quality wine   
Karpatská Perla, suché/dry
Víno svetlej zlato-žltej farby s iskrou do zelenkava. Stredne plná vôňa a vyrovnaná chuť s výraznejšou kyselinkou pripomínajú čerstvú zmes citrusového ovocia, s príjemným osviežujúcim celkovým dojmom. Vhodné k pečeným sladkovodným rybám, mierne pikantným úpravám hydiny, teľacím kotletám na cesnaku a polotvrdým syrom.
€ 10,00
0,75 l Muškát moravský, akostné/quality wine 
Karpatská Perla, suché/dry
Víno zlato-žltej farby, ktoré prekvapí plným muškátovo-medovkovým buketom. Svieža a ľahká ovocno-korenistá chuť vína pripomína zrelé bobuľky hrozna a tropické ovocie s kúskami muškátového orieška. Vhodné k prírodnej úprave hydiny s ovocnou omáčkou, cestovinám s čerstvým krémovým syrom a mierne sladkým ovocným dezertom.
€ 10,00
0,75 l Devín, výber z hrozna/selection of grapes 
Karpatská Perla, suché/dry
Víno má pôvod v mladej vinici Suchý vrch pri Šenkviciach. Sýta zelenožltá farba a ovocno-korenistý buket sú typickými znakmi tejto slovenskej odrody. Vôňa a chuť vína sú plné citrusových plodov, manga a žltého melónu. Je vhodné na vyzrievanie vo fľaši. Podávame pri teplote 9-11 °C k jedlám orientálneho typu.
€ 21,00
0,75 l Sauvignon, neskorý zber/late harvest
PD Mojmírovce, suché/dry
Víno má  zeleno-žltú farbu a typickú žihľavovo-bazovú vôňu s tónmi zrelých broskýň. Nádherné ovocné tóny prechádzajú aj do sviežej harmonickej chuti. Podávame k zapečenej špargli so šunkou a syrom alebo pikantnej úprave bieleho mäsa.
€ 19,00
0,75 l Rizling rýnsky, výber z hrozna/selection of grapes
Vinárstvo Pavelka a syn, suché/dry
Víno bohatej chuti žltozelenej až jasnej zlatistej farby s vyšším obsahom kyselín. Má sviežu arómu s tónmi lipového kvetu, môže však byť cítiť aj po marhuľovom kvete, broskyniach, po lúčnych kvetoch, mede a dokonca po zelenom citróne. Chuť je korenistá a plná, zvýraznená pikantnou kyselinkou.
€ 19,00
0,75 l Rizling rýnsky, akostné/quality wine
Janoušek, suché/dry
Víno bolo vyrobené z hrozna s cukornatosťou 22,5° NM. Brilantný odtieň žlto-zelenej farby svedčí o moderne i klasike, idúc ruka v ruke v priestore a čase. V čistej vôni dominujú prezreté maslové hrušky, decentne doplnené elegantnou arómou lipového kvetu, jemne ponorenou v mede z lúčnych kvetín. Chuť je ovocno-svieža s aromatickým profilom vína.
€ 25,00
0,75 l Rizling, akostné/quality wine
Repa Winery, suché/dry
Toto víno vzniklo kombináciou vlašského a rýnskeho rizlingu, kde „vlašák“ dáva vínu sviežosť a „ryňák“ plnosť a pikantnosť. Svieža kvetnatá aróma lipového kvetu je doplnená o jemný medový charakter. Chuť je plná, jemná, no zároveň pikantne korenistá s harmonicky zladeným zvyškovým cukrom a kyselinami.
€ 19,00
0,75 l Rulandské biele, neskorý zber/late harvest 
Mrva & Stanko, suché/dry
Víno žltej farby jemnejšieho odtieňa, s vyváženou ovocnou vôňou tropického ovocia a zrelých jabĺk, podporenou jemnými minerálnymi a medovými tónmi. V chuti je šťavnato ovocné, s presvedčivým ovocným extraktom, príjemnými kyselinami a vyrovnanou dochuťou. Podávať k rôznym úpravám teľacieho a bravčového mäsa, najlepšie však k teľaciemu ragú s kuriatkami a k bielym syrom s orechmi.
€ 22,00
0,75 l Chardonnay, výber z hrozna/selection of grapes 
Mrva & Stanko, suché/dry
Víno žltej farby tmavšieho odtieňa, s noblesnou vôňou medových a ovocných tónov, najmä tropického ovocia a šťavnatého hrozna, s rafinovanou vápencovou minerálnosťou a jemnou korenistosťou bieleho korenia. Chuť vína je extraktívna a brilantne ovocná, s ovocnosťou tropického ovocia a zrelej hrušky, prepletená lahodnými ovocnými kyselinami a jemnou minerálnosťou, s dochuťou hlbokých tónov medovej ovocnosti.
€ 26,00
0,75 l Rulandské šedé, výber z hrozna/selection of grapes
PD Mojmírovce, suché/dry
Mohutné víno sýtožltej farby s príznačným odtieňom. Ušľachtilú korenistú vôňu dopĺňa expresívna medovo-zamatová chuť s pozadím tropického ovocia. Podávame vychladené na teplotu 9-11 °C k pečeným rybím špecialitám, darom mora a tvrdým vyzretým syrom.
€ 20,00
0,75 l Tramín červený, výber z hrozna/selection of grapes
PD Mojmírovce, suché/dry
Víno so sýtožltým odtieňom. Opojnú vôňu kytice ruží vynikajúco dopĺňajú rozkvitnuté fialky. Bohatú paletu chuti dotvára medovo-škoricový tón s jemnou štipkou korenia.
€ 21,00

Slovenské ružové vína   Slovak rosé wines

0,75l Frankovka modrá rosé, výber z hrozna sel. of grapes PD Mojmírovce, suché dry Vzrušujúca ružová farba s tónmi červenoružovej. Výrazná malinová vôňa s čerešňovým pozadím. Sviežu kyselinku a malinovo džemovú chuť podfarbuje lesná jahôdka. Vhodné k ľahkým šalátom a jedlám s ovocím. € 17,00

Slovenské červené vína   Slovak red wines

0,75 l Frankovka modrá, akostné/quality wine 
Karpatská Perla, suché/dry
Víno rubínovo-červenej farby, bohatej vône s dubovo-korenistým, až slivkovo-škoricovým charakterom. Perzistentná ovocná chuť vína zaujme harmóniou kyselín a príjemným tanínom. Podávame k biftekom, zverine, pečenej husacine, mäkkým syrom s bielou plesňou na povrchu.
10,00 €
0,75 l André, neskorý zber/late harvest     
Karpatská Perla, suché/dry
Víno má pôvod v mladej vinici Suchý vrch pri Šenkviciach. Má tmavočervenú farbu a výraznú ovocnú vôňu, ktorá je typická pre túto odrodu. Lahodná, plná chuť a primeraný obsah tanínov dotvárajú celkový charakter vína. Je vhodné na vyzrievanie vo fľaši. Podávame ho pri teplote 16 – 17 °C k pečenému bravčovému mäsu alebo hovädziemu na zeleninovej omáčke.
€ 15,50
0,75 l Rulandské modré, neskorý zber/late harvest
Mrva & Stanko, suché/dry
Víno tehlovo rubínovej farby, s vôňou podmanivej ovocnosti, najmä maliny, slivky, s podtónmi vône malinčia a muškátového listu a s nádhernou odrodovou ovocnou sladkosťou. V chuti je víno príťažlivo štruktúrované, s bohatou ovocnosťou najmä černíc a sliviek, s pôsobivou zamatovosťou, osviežujúcimi kyselinami a dlhou šťavnatou ovocnou dochuťou. Odporúčame podávať: k rôznym úpravám hydinového alebo jahňacieho mäsa, najlepšie k pečenému bažantovi alebo holubovi s plnkou z vnútorností alebo kačacím prsiam na mede a glazírovanou mrkvou, taktiež k zrelým bielym a tvrdým syrom.
24,00 €
0,75 l Dunaj, akostné/quality wine    
Vinárstvo Pavelka a syn, suché/dry
Odroda bola vyšľachtená v roku 1958 z odrôd Muškát bouchet, Oporto a Svätovavrinecké. Hrozno dozrieva už v polovici septembra. Dunaj poskytuje hutné a tmavé červené vína, plné ovocných vôní a chutí.
27,00 €
0,75 l Cabernet Sauvignon, neskorý zber/late harvest  
Mrva & Stanko, suché/dry
Víno tmavej rubínovogranátovej farby, s pôsobivou ovocnou vôňou, v ktorej dominujú tóny čiernych ríbezlí obohatené o vône čierneho lesného ovocia. Chuť vína je presvedčivo ovocná, s výraznými tónmi cassis a čierneho bobuľového ovocia, s harmonickou štruktúrou kyselín a tanínov a s ovocne presvedčivou dochuťou.
€ 25,00
0,75 l Alibernet, výber z hrozna/selection of grapes 
Víno Pavelka & Sobolič, suché/dry
Víno má v úspešných ročníkoch nádherný kabernetový bukét, vysokú farbu, harmonickú a lahodnú chuť. Napriek tomu, že v nepriaznivých ročníkoch je hrozno málo farebné a kyseliny mimoriadne vysoké, vinohradníci si s touto odrodou vedia poradiť.Správna primárna fermentácia a pribech jablčno-mliečnej fermentácie a vyzrievanie v sudoch sú zárukou primeranej kvality konečného produktu. Preto je Alibernet stále častejšie spoločníkom pri našom stolovaní.
€ 27,50
0,75 l Frankovka modrá, neskorý zber/late harvest 
PD Mojmírovce, suché/dry
Výrazná rubínová farba. Intenzívna vôňa kôstkového ovocia a lesných čučoriedok. Jemne pikantnú chuť vhodne zvýrazňujú prezreté černice na čokoládovom pozadí. Podávame k biftekom na zelenom korení, zverine, pečenej husacine, mäkkým syrom s ušľachtilou bielou plesňou na povrchu.
€ 20,50
0,75 l Mojmír cuvée, akostné značkové/quality wine 
PD Mojmírovce, suché/dry
Rubínovočervené cuvée v sebe spája vznešenú ovocnosť Frankovky, ktorú umocňuje bohaté cassisové telo Cabernetu. Nakoniec všetko zahaľuje ľahký závoj dráždivého Alibernetu. Ideálne k tmavému mäsu a zrelým syrom.
€ 17,50
0,75 l Paves, akostné značkové/quality wine 
Víno Pavelka & Sobolič, suché/dry
Jedinečné cuvée odrôd Cabernet sauvignon, Frankovka modrá a Neronet je „vlajkovou“ loďou vinárstva Pavelka a syn Víno Vás očarí neopakovateľnou vôňou bobuľového ovocia a plnosťou, ktorú získalo vyzrievaním v barikových sudoch.
€ 40,00